32.580.985 dárců
29.968 dárců

Dražba kola Gabriely Soukalové (9.5.2016)

Aktivní podpora dárcovství kostní dřeně a snaha o pokrytí nákladů spojených s testováním nových, potenciálních dárců – to spojilo Český biatlon, Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM a firmu Superior. Ve čtvrtek v 9.00 odstartovala historicky první dražba celokarbonového závodního horského kola vítězky celkové klasifikace Světového poháru 2015/16 v biatlonu – Gabriely Soukalové. Výtěžek z ní poputuje již 11. května do rukou Registru.

 Na kolech Superior nabírá během letních měsíců síly česká reprezentace v čele s Gabrielou Soukalovou. A právě její kolo, které je opatřené originální grafikou a autentickým podpisem, bude předmětem dražby. „Mám radost, že v Superioru měli takový nápad a dotáhli ho až do realizace,“ říká ke zrodu myšlenky dražby kola Gabriela Soukalová, která sama pomáhá tam, kde je to potřeba. „Většinu svých žlutých startovních čísel už jsem věnovala na různé charitativní projekty a dražby. Jsem nyní v pozici, že mohu pomoci lidem, kteří třeba neměli tolik štěstí, jako my. A této role si velmi cením a vážím,“ dodává.

 Veškerý výtěžek z dražby karbonového kola značky Superior bude věnován Českému registru dárců krvetvorných buněk IKEM na podporu dárcovství kostní dřeně. Vážíme si toho, že český biatlon dává naději na záchranu života těm, kteří to potřebují. Naše spolupráce je dlouhodobá. Biatlonisté aktivně podporují registr již několik let na různých akcích, při jakékoli příležitosti upozorní na tuto problematiku a teď navíc přišli s tím, že nám věnují výtěžek této dražby. Registr ho využije na úhradu nákladů spojených s testováním nových dárců. Vstupní vyšetření nových dárců totiž není hrazeno žádnou zdravotní pojišťovnou a registr musí tyto náklady hradit z vlastních zdrojů nebo sponzorských darů,“ vysvětluje Bc. Gabriela Hošková, koordinátorka Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. 

Dražba probíhá celý týden na webu SPORTOVNIAUKCE.CZ pod odkazem http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/394. Zúčastnit se může každý, kdo chce pomoci. Výtěžek pak bude Registru předán už 11. května 2016 na Galavečeru českého biatlonu v Hudebním divadle Karlín při příležitosti vyhlášení ankety o nejlepšího biatlonistu sezóny 2015/2016.

 Kromě toho se firma Superior rozhodla navíc věnovat čtyři dětská jízdní kola neziskovému sdružení DONOR při FN Motol. To každoročně organizuje rekondiční pobyty pro děti po transplantaci kostní dřeně. Kola tam tak budou sloužit všem potřebným dětem. Právě pro tyto děti z FN Motol vyhledává Český registr dárců krvetvorných buněk vhodné dárce.

Sdílejte na sociálních sítích